הדברת מזיקים
   שירותי הדברה
דף הבית >> סוגי הדברות >> הדברת יתושים
 
הדברת יתושים       

בישראל קיימים מספר סוגי יתושים נפוצים
כולכית
אדס
אנופלס
נמר אסייאתי

היתושים מהווים מטרד לאדם וסביבתו,לכן הדברת יתושים חשובה מאד.
היתושים נחשבים למעבירי מחלות קשות וכן למעבירי מגפות.
מחלות הנגרמות ע"י יתושים: קדחת,מלריה צ'ינקונגיה,דלקת קרום המוח ועוד.
היתושים זקוקים למקורות מים ע"מ להתרבות ולהתפתח,ממקווה מים גדול ועד למים באדניות שעל החלון וכלה בברז מטפטף.
ישנם יתושים אשר הם פעילי יום ויש פעילי לילה. ישנם יתושים הנמצאים בקרבת מים מתוקים וישנם שבקרבת מים מלוחים כל זה משתנה בהתאם לסוג היתוש.
הדברת יתושים מתבצעת ע"י העיריה  או המועצה המקומית שכן יתושים הינם בעיה סביבתית מקומית (גם מכרסמים וזבובים נחשבים לבעיה סביבתית ואמורים להיות מטופלים ע"י הרשויות המוסמכות לכך).

הדברת מזיקים נכונה
היתושה היא זו העוקצת אותנו כיוון שהיא זקוקה למנת דם על מנת שתוכל להטיל את ביציה. האדם הוא פונדקאי אקראי כמו כל יצור  בעל דם חם.
היתושה בעת העקיצה מחדירה חומר מאלחש וחומר נוגד קרישה וכך איננו מרגישים את העקיצה אלא רק את המקום לאחר שנעקץ. הנפיחות והאדמומיות הינם עקב שטף הדם שאנו יוצרים בעקבות הגירוד.
מומלץ כמובן שלא לגרד מקום עקוץ ולאחר 10 דק' ללא פעולת החיכוך-גירוד המקום יירגע .
בשנים האחרונות הגיח יתוש חדש לאזור והוא הנמר האסייאתי. זהו יתוש מפוספס (שחור עם פסים לבנים) שעקיצתו כואבת ומורגשת,הוא נחשב למעביר מחלות ופעיל יום. נמצא בד"כ במרבצי דשא ומתפתח כמו כל יתוש בכל מקור מים.
הידעת? חומרים דוחי יתושים אינם דוחים את היתוש אלא מבלבלים את חושיו וכך היתוש לא שם לב שהוא בקרבת בני אדם ולכן אינו עוקץ.

אנו בחרקירי מומחים בייעוץ ומניעה של התפתחות יתושים,ייבוש מקומות דולפים וריסוס עם חומרי הדברה מורשים מטעם המשרד להגנת הסביבה בשילוב חומרי מג"ח (מווסתי גדילת חרקים) IGR

 

הדברה - הדברת יתושים

Quick Website - בניית אתר תדמית